Podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová navštívi Slovensko


Dátum: 03.11.2022

Obrázok k aktualite Podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová navštívi Slovensko
Podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová zavíta v dňoch 3. a 4. novembra 2022 do Bratislavy. Vo štvrtok 3. novembra sa stretne s komunitou LGBTIQ a navštívi miesto nedávnej streľby na Zámockej ulici, aby vzdala úctu obetiam.

Následne sa v piatok 4. novembra stretne s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom, ministrom spravodlivosti Viliamom Karasom a ministrom vnútra Romanom Mikulecom. Zúčastní sa tiež schôdze parlamentných výborov s cieľom vymeniť si názory na rovnosť, dezinformácie, radikalizáciu, ako aj Ukrajinu. Podpredsedníčka Jourová bude počas svojej návštevy taktiež diskutovať so zástupcami slovenských médií o návrhu Komisie o Európskom akte o slobode médií.

V piatok sa podpredsedníčka Komisie  stretne aj s bratislavským arcibiskupom Stanislavom Zvolenským.
 

Podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová zavíta v dňoch 3. a 4. novembra 2022 do Bratislavy. Vo štvrtok 3. novembra sa stretne s komunitou LGBTIQ a navštívi miesto nedávnej streľby na Zámockej ulici, aby vzdala úctu obetiam. Následne sa v piatok 4. novembra stretne s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom, ministrom spravodlivosti Viliamom Karasom a ministrom vnútra Romanom Mikulecom. Zúčastní sa tiež schôdze parlamentných výborov s cieľom vymeniť si názory na rovnosť, dezinformácie, radikalizáciu, ako aj Ukrajinu. Podpredsedníčka Jourová bude počas svojej návštevy taktiež diskutovať so zástupcami slovenských médií o návrhu Komisie o Európskom akte o slobode médií. V piatok sa podpredsedníčka Komisie  stretne aj s bratislavským arcibiskupom Stanislavom Zvolenským.
 
Skočiť na hlavné menu