Podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Jednotný digitálny trh Andrus Ansip na oficiálnej návšteve Slovenska


Dátum: 08.06.2016

Obrázok k aktualite Podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Jednotný digitálny trh Andrus Ansip na oficiálnej návšteve Slovenska
Vo štvrtok 9. júna 2016 navštívi Slovensko podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Jednotný digitálny trh Andrus Ansip.

Cieľom tejto návštevy je diskusia o programe nadchádzajúceho predsedníctva Slovenska v Rade EÚ v oblasti budovania Jednotného digitálneho trhu. Realizácia Stratégie jednotného digitálneho trhu je v polovici a zostávajúce iniciatívy majú byť predložené do konca tohto roka.

Andrus Ansip bude hlavným rečníkom konferencie ITAPA 2016. Následne sa stretne s podpredsedom vlády pre investície Petrom Pellegrinim.

Pracovného obeda s podpredsedom Európskej komisie Ansipom sa zúčastní podpredseda vlády pre investície Peter Pellegrini, ako aj minister dopravy a regionálneho rozvoja Roman Brecely, minister hospodárstva Peter Žiga, minister kultúry Marek Maďarič a minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan.

Na pôde Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku sa Andrus Ansip stretne so zástupcami spoločností, ktoré sú kľúčovými hráčmi v digitálnej oblasti na Slovensku. Spoločne budú diskutovať o Jednotnom digitálnom trhu a najmä o aktuálnych otázkach v oblasti e-commerce.

Popoludní je naplánované stretnutie s predsedom výboru pre Európske záležitosti Národnej rady Slovenskej republiky Ľubošom Blahom, ako aj s ďalšími poslancami NR SR.

Priestor pre médiá:
09.45 – 10.00 – press point po stretnutí s podpredsedom vlády pre investície Petrom Pellegrinim, Grand Hotel River Park,  foyer pri hlavnej konferenčnej miestnosti

Skočiť na hlavné menu