Podpisom troch zmlúv uzavrel rezort kultúry proces podpory kreatívnych centier


Dátum: 25.07.2021

Obrázok k aktualite Podpisom troch zmlúv uzavrel rezort kultúry proces podpory kreatívnych centier
Podpisom zmlúv s Trenčianskou univerzitou Alexandra Dubčeka v Trenčíne, Univerzitou Cyrila a Metoda v Trnave a košickým štúdiom RTVS zavŕšil rezort kultúry niekoľkoročný proces prípravy finančnej podpory budovania kreatívnych centier. Ako informoval Tibor Bohó z Ministerstva kultúry SR, o vybudovanie kreatívnych centier prejavilo záujem 15 subjektov, podmienkam výzvy vyhovelo desať. Ministerstvo kultúry SR vyčlenilo na ich podporu viac ako 83 miliónov eur.

"Z nášho pohľadu je proces schvaľovania a zazmluvňovania kreatívnych centier dokončený. Pod podpise posledných troch zmlúv môžeme konštatovať, že budeme podporovať celkovo desať kreatívnych centier," priblížil Bohó.

Ako dodal, každé centrum je špecifické a unikátne, je zamerané na iný typ cieľovej skupiny. V Trenčíne podporil rezort kultúry vybudovanie dvoch kreatívnych centier. Mestské centrum bude zamerané na oblasť kultúry, centrum na univerzite skôr na remeselné činnosti.

"Spojením takýchto dvoch elementov môže dochádzať k veľmi peknej synergii. Veríme tomu, že rozvoj kultúrneho a kreatívneho, ale aj malého a stredného podnikania prostredníctvom týchto aktivít nadobudne svoj unikátny priestor," uzavrel Bohó.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu