Podolínec ide z eurofondov rozširovať materskú školu


Dátum: 23.06.2022

Obrázok k aktualite Podolínec ide z eurofondov rozširovať materskú školu

Mesto Podolínec (okres Stará Ľubovňa) pripravuje rozšírenie kapacity súčasnej materskej školy, a to prístavbou k súčasnej škôlke. Pribudnúť by tak malo miesto pre 44 detí. Súčasťou projektu bude aj detské ihrisko v jej areáli. Samospráva už hľadá dodávateľa stavebných prác, ich celková predpokladaná hodnota je takmer 801-tisíc eur bez DPH. Ako ďalej vyplýva z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, využiť by pri tom chcela financie z fondov Európskej únie, konkrétne z Integrovaného regionálneho operačného programu na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl. Mesto bude projekt spolufinancovať piatimi percentami.

Areál súčasnej materskej školy pozostáva zo štyroch pavilónov, prístavba by mala byť prepojená s pavilónom B. Samospráva chce vyriešiť nedostatočnú kapacitu dvojpodlažnou prístavbou. Podľa sprievodnej správy k projektu bude na každom poschodí zriadená trieda pre 22 detí s príslušným zázemím, tiež herňa, spálňa, príjem jedál a príprava pokrmov, aj šatňa pre deti a zamestnancov. Zastavaná plocha bude predstavovať viac ako 364 metrov štvorcových, výstavba by mala trvať dvanásť mesiacov.

S navýšením kapacity materskej školy sú podľa mesta spojené ďalšie požiadavky na navýšenie počtu pracovníkov a dovybavenie kuchyne s pôvodnou kapacitou. Počet pracovníkov by sa mal rozšíriť o troch, a to dvoch pedagogických a jednu upratovačku.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu