Pod Tatrami pribudol desaťkilometrový okruh pre cyklistov i bežcov


Dátum: 10.06.2019

Obrázok k aktualite Pod Tatrami pribudol desaťkilometrový okruh pre cyklistov i bežcov
V lesoch pri najväčšom meste pod Tatrami pribudli nové trasy na športovanie. Mesto Poprad totiž vytvorilo v mestskej časti Kvetnica nový, viac ako desaťkilometrový úsek, ktorý je určený na nordic walking, beh či cyklistiku pre Popradčanov i turistov. Slávnostne ho v sobotu otvorili zástupcovia mesta, ako aj členovia cyklistického a bežeckého klubu.

Uvedená trasa sa začína oproti jazierku v malom kameňolome, pokračuje na Strelnicu, kde sa nachádza napojenie cyklochodníka od sídlisk. Cesta pokračuje okolo muflonieho Zverníka a prechádza cez južnú stranu mestských lesov, kde sa rekreanti môžu pokochať kvetnatými lúkami a dubovými lesmi. Úsek prechádza cez záhrady poza horáreň a späť k vychádzajúcemu bodu.

Okruh začali realizovať v roku 2007 budovaním lesnej cesty Strelnica. „Táto časť bola v dĺžke jedného kilometra, ďalšie dve lesné cesty Zverník a Vysová sa budovali z prostriedkov eurofondov v roku 2010 a 2011. Čakalo sa na poslednú etapu, ktorú mesto pomohlo svojimi finančnými prostriedkami dokončiť, v rozpočtovom náklade zhruba 700.000 eur,“ uviedol riaditeľ Mestských lesov Róbert Dula.

Podmienky pre športovcov na tomto novom okruhu sú podľa neho ideálne. Vyskúšali si ho už bežci aj cyklisti. „Tešíme sa, že sa niečo také vybudovalo a za všetkých členov nášho klubu môžem povedať, že ho určite budeme využívať. Veľmi sa nám páči dĺžka trate, ako aj okolitá nádherná príroda," zhodnotil podpredseda Bežeckého klubu Poprad Julian Lavrík. Pozitívne tento projekt hodnotí aj zakladateľ cyklistického klubu v Poprade František Majchrovič a teší ho, že sa pod Tatrami rozbehlo budovanie trás aj pre cyklistov. "Každý nový úsek je pre nás cyklistov vítaný, napokon okres Poprad má veľmi dobrú cyklosieť," skonštatoval.

V Poprade okrem toho len nedávno oficiálne uviedli do prevádzky cyklistický chodník, ktorý spája centrum mesta s akvaparkom. Trasa bude pokračovať až po hranicu s katastrom obce Veľká Lomnica.
 
Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu