Platforma Google Maps 2 -Rekonštrukcia Zeleného kríčka v Trnave


Dátum: 25.10.2023

Obrázok k aktualite Platforma Google Maps 2 -Rekonštrukcia Zeleného kríčka v Trnave
Platforma Google Maps 2 -Rekonštrukcia Zeleného kríčka v Trnave

Vydajte sa na cestu s eurofondami po Slovensku! V našej novej sérii vám postupne predstavíme zaujímavé projekty podporené z eurofondov v programovom období 2014-2020.

V meste Trnava ukončili rekonštrukciu lokality Zelený kríček, ktorá sa začala minulý rok v máji. Povrchy komunikácií kompletne vymenili, chodník má novú dlažbu, pričom celý priestor je bezbariérový. "Pribudli moderné zastávky a cestujúcich budú o spojoch informovať elektronické tabule. Posedieť sa dá na lavičkách s výhľadom na upravenú zeleň a po zotmení zasvieti nielen nové verejné osvetlenie, ale aj iluminácia pri Galérii Jána Koniarka," uviedla hovorkyňna mesta Majtánová. Prechod zo Sadu Antona Bernoláka smerom na Hospodársku a späť zjednodušila pre chodcov aj cyklistov lávka ponad Trnávku. K dispozícii bude nová pitná fontána a takisto aj verejné toalety. "Zelený kríček zatiaľ funguje v režime predčasného užívania stavby. Ako jediný zatiaľ nie je sprístupnený objekt s verejnými WC. Budova bude otvorená po skolaudovaní a budú sa v nej nachádzať aj komerčné prevádzky. Na tieto nebytové priestory v súčasnosti beží obchodná verejná súťaž," doplnila hovorkyňa mesta.

Z takmer 2,5 milióna eur, ktoré si komplexná rekonštrukcia vyžiadala, sa mestu podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške 1.305.227 eur. Okrem toho, že si budete vedieť pozrieť fotografie a videá, novinkou je Platforma Google Maps 2, pomocou ktorej nájdete presnú polohu daného projektu a nič vám nebude brániť ho navštíviť. Ukážeme vám, ako eurofondy pomáhajú rozvíjať naše Slovensko.

Viac o projekte nájdete na našej Platforme Google Maps
Skočiť na hlavné menu