Pieninskú cestu čaká rekonštrukcia za približne 1,5 mil. eur


Dátum: 17.02.2021

Obrázok k aktualite Pieninskú cestu čaká rekonštrukcia za približne 1,5 mil. eur

Štátne lesy Tatranského národného parku (TANAP) plánujú rekonštrukciu Pieninskej cesty v Prielome Dunajca. Komunikácia, ktorá vedie paralelne s hraničnou riekou Dunajec v Pieninskom národnom parku, je v súčasnosti opotrebovaná a nebezpečná. Celková predpokladaná hodnota rekonštrukcie bola vyčíslená na 1 468 000 eur bez dane z pridanej hodnoty. Uvádza sa to vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie k vyhlásenej súťaži na dodávateľa stavebných prác. Lehota na predkladanie ponúk bola stanovená do 17. marca do 8:00.

Súčasťou projektu budú stavebné úpravy Pieninskej cesty v celkovej dĺžke 7 980 metrov, rovnako aj sanácia 27 oporných múrov a dvoch mostov. Doplní sa aj mobiliár, v rámci ktorého by malo pribudnúť deväť prístreškov a informačných tabúľ a 22 zrubových lavičiek. Práce by mali potrvať 17 mesiacov. Projekt s názvom „Zvýšenie atraktivity poľsko-slovenského pohraničia v Pieninách prostredníctvom modernizácie existujúcej turistickej infraštruktúry“ je financovaný z fondov Európskej únie v rámci programu Interreg Poľsko – Slovensko. Zamerať sa chce predovšetkým na zlepšenie využitia a zvýšenie bezpečnosti na turisticky atraktívnej vodnej a lesnej ceste v cezhraničnom území Pienin.

Pieninský národný park je jednou z najnavštevovanejších lokalít na slovensko-poľskom cezhraničnom území, ročne ho navštívi približne 700-tisíc návštevníkov. Pieninská cesta je jedným z dvoch chodníkov, na ktorý je povolený vjazd aj pre cyklistov. Pôvodne lesná cesta okolo Dunajca slúži ako turistický chodník pre široké spektrum návštevníkov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu