Pellegrini v Bruseli o digitálnej agende a politike súdržnosti


Dátum: 14.06.2016

Obrázok k aktualite Pellegrini v Bruseli o digitálnej agende a politike súdržnosti
Priority slovenského predsedníctva v oblasti politiky súdržnosti dnes na pôde Európskej komisie v Bruseli predstavuje Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu. Vycestoval na pracovnú cestu, ktorá sa začala stretnutím s Kristalinou Georgievou, viceprezidentkou EK a komisárkou pre rozpočet a ľudské zdroje. V diskusii dominovala téma podpory reformovanej politiky súdržnosti vedúcej k ďalšiemu zlepšovaniu súčasného, ako aj budúceho viacročného finančného rámca.

„Reformou politiky súdržnosti boli v programovom období 2014 – 2020 prijaté také nové opatrenia na zlepšenie jej výkonnosti, ktoré môžu byť príkladom aj pre ďalšie politiky EÚ,“ povedal v diskusii vicepremiér. Dodal tiež, že dôležitou oblasťou bude aj ďalšie zjednodušovanie celého procesu implementácie eurofondov.

Po stretnutí bude nasledovať séria rokovaní s predsedníčkou Výboru EP pre regionálny rozvoj (REGI) Iskrou Mihaylovou, koordinátormi REGI, ako aj koordinátormi Výboru Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa (IMCO).

Digitálna agenda a politika súdržnosti budú nosnými témami aj počas druhého dňa, kedy sa uskutoční brífing Petra Pellegriniho so zástupcami Generálneho sekretariátu Rady, a to v znamení prípravy na júlové vypočúvanie, tzv. „hearing“ v Európskom parlamente.


Skočiť na hlavné menu