Partnerstvo pre Horné Záhorie má štatút MAS, región získa takmer1,5 milióna eur


Dátum: 14.02.2018

Obrázok k aktualite Partnerstvo pre Horné Záhorie má štatút MAS, región získa takmer1,5 milióna eur
Občianske združenie Partnerstvo pre Horné Záhorie získalo štatút miestnej akčnej skupiny (MAS). Vďaka tomu príde do regiónu 1.485.000 eur, ktoré združenie získalo z  Programu rozvoja vidieka (PRV) SR a z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), informovala manažérka MAS Dagmar Michaličková.

Združenie pôsobí predovšetkým v okrese Skalica, z ktorého sú v združení tri mestá a 18 obcí. Okrem nich sú členmi obec Smolinské z okresu Senica, desať členov z podnikateľského a 14 z občianskeho sektora. „Ide o aktívnych podnikateľov z oblasti služieb a výroby a občianske združenia z oblasti vidieckeho cestovného ruchu, kultúry a športu," doplnila manažérka.

V súčasnosti združenie zatiaľ nemá vyhlásené žiadne výzvy. „Zatiaľ nemáme schválené čiastočné žiadosti z PRV a IROP a výberové kritéria pre výber projektov. Systém riadenia je značne komplikovaný a procesne náročný," ozrejmila Michaličková.

MAS Horné Záhorie už výzvy o dotácie predložilo na odborné hodnotenie. „Čakáme, kedy bude ukončené a príde k podpisu zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku," spresnila manažérka. Prvá výzva bude z opatrenia Investície do vytvárania, zlepšovania alebo rozširovania všetkých druhov infraštruktúr malých rozmerov. Oprávnení prijímatelia budú obce alebo združenia obcí s právnou subjektivitou.
 
Zdroj: TASR
 
 
Skočiť na hlavné menu