Partizánska SOŠ bude mať zrekonštruovanú kuchyňu a jedáleň


Dátum: 21.09.2021

Obrázok k aktualite Partizánska SOŠ bude mať zrekonštruovanú kuchyňu a jedáleň
Kuchyňa a jedáleň v Strednej odbornej škole (SOŠ) Jána Antonína Baťu v Partizánskom budú modernejšie. Na komplexnú rekonštrukciu priestorov vyčlenil Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) zo svojho rozpočtu 1,2 milióna eur, dodávateľ by ju mal ukončiť neskôr, ako sa pôvodne predpokladalo.  
"Investícia je v hodnote 1,2 milióna eur, z toho viac ako 300.000 eur pôjde na vybavenie samotnej kuchyne modernými spotrebičmi, ktoré budú potrebné pri varení," povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

 
Rekonštrukciu mal dodávateľ podľa neho pôvodne dokončiť do konca tohto roka. "Objavili sa tu však ďalšie búracie práce, ktoré vznikli po odhalení podláh. Dole v pivnici je zase výška, ktorá nie je podľa hygienických noriem. Celé sa to tak asi predĺži," podotkol.

"Vznikne však krásny priestor, kuchyňa s výdajňou. Na jednej strane bude samotná zrekonštruovaná jedáleň, na druhej spoločenský salónik a rekonštrukciou prejdú aj niektoré sociálne zariadenia," skonštatoval Baška.
Jedáleň a kuchyňu partizánskej odbornej školy využívajú i študenti miestneho gymnázia. V roku 2019, pred pandémiou nového koronavírusu, tam varili 600 obedov denne.

Krajská samospráva pripravuje do školy ďalší projekt, z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) chce financovať podporu systému duálneho vzdelávania.      

SOŠ J. A. Baťu v súčasnosti navštevuje viac ako 500 žiakov, z toho viac ako 30 je zapojených v systéme duálneho vzdelávania. Učia sa pre približne sedem firiem z okresov Partizánske, Bánovce nad

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu