Pamiatkový informačný systém má priniesť rýchlejšie spracovanie žiadostí


Dátum: 27.05.2020

Obrázok k aktualite Pamiatkový informačný systém má priniesť rýchlejšie spracovanie žiadostí
Pamiatkový informačný systém (PAMIS) má priniesť rýchlejšie spracovanie žiadostí a rozhodnutí smerom k občanovi, podnikateľovi, štátnej i verejnej inštitúcii. Na projekt v hodnote takmer 12,5 milióna eur získal Pamiatkový úrad (PÚ) SR podporu z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020. TASR o tom informoval Branislav Rezník z PÚ SR.

V rámci projektu sa má zaviesť 16 elektronických služieb a elektronizovať 22 menej početných procesov výkonu štátnej správy pamiatkového úradu s automatizovanými procesnými krokmi. Vybudovať sa má centralizovaná správa pamiatkového fondu. Úrad si od projektu sľubuje tiež zlepšenie dostupnosti informácií o pamiatkovom fonde, jeho ochrane a správe prostredníctvom verejného portálu. Predmetom projektu je tiež integrácia za účelom poskytovania informácií o pamiatkovom fonde a využívania dát poskytovaných štátom.

Realizácia projektu je podľa PÚ SR súčasťou napĺňania Stratégie rozvoja kultúry na roky 2014 – 2020 a cieľov z programového vyhlásenia vlády. Projekt potrvá do konca augusta 2022.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu