OECD ocenilo spoluprácu s ÚPVII v boji proti korupcii a zneužívaniu eurofondov


Dátum: 19.03.2019

Obrázok k aktualite OECD ocenilo spoluprácu s ÚPVII v boji proti korupcii a zneužívaniu eurofondov
Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) ocenila ročnú spoluprácu s Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII), ktorej cieľom je bojovať proti korupcii a podvodom v európskych štrukturálnych a investičných fondoch na Slovensku.
 
Generálna riaditeľka Centrálneho koordinačného orgánu Denisa Žiláková prijala pozvanie OECD prezentovať dnes v Paríži spoločný projekt ako príklad dobrej praxe pre všetky ostatne členské štáty OECD.
 
„Projekt s OECD je dôkazom zlepšovania systémového prístupu v tak spoločensky sledovanej téme, akou bezpochyby korupcia je, prostredníctvom odbornej spolupráce s prestížnou medzinárodnou organizáciou,“ uviedla generálna riaditeľka sekcie Centrálny koordinačný orgán Denisa Žiláková.
 
ÚPVII v priebehu roka zorganizovali tri expertné stretnutia, na ktorých sa odborníci z OECD oboznámili s procesmi pri implementácii eurofondov. Cieľom projektu s OECD je zlepšenie procesov riadenia rizík, ktoré v budúcnosti napomôžu zlepšiť postavenie Slovenska v medzinárodných indexoch vnímania korupcie.
 
„Výsledky našej spolupráce s OECD sú veľmi pozitívne. Samotná OECD pokladá náš spoločný projekt za príklad úspešnej spolupráce, ktorý môže byť inšpiráciou aj pre ďalšie krajiny,“ uviedol vicepremiér Richard Raši. Ten odštartoval projekt minulý rok v máji, kedy podpísal so zástupkyňou generálneho tajomníka OECD Mari Kiviniemi Deklaráciu o spolupráci v boji proti korupcii a podvodom.
 
Závery projektu budú súčasťou národnej stratégie, ktorá bude obsahovať aj akčný plán s konkrétnymi opatreniami pre budúce programové obdobie po roku 2020.
 
 
 
 
 
Skočiť na hlavné menu