Obnovený úsek cesty medzi Myjavou a Vrbovcami odovzdali do užívania


Dátum: 04.10.2021

Obrázok k aktualite Obnovený úsek cesty medzi Myjavou a Vrbovcami odovzdali do užívania
Zrekonštruovaný úsek cesty II/499 v dĺžke 4,4 kilometra medzi Myjavou a Vrbovcami odovzdali v pondelok motoristickej verejnosti do užívania. Práce na obnove trvali podľa informácií tlačového odboru Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) 30 dní. Rekonštrukcia pomôže zlepšiť dostupnosť regiónov Myjavy a Horňácka, táto cesta ďalej pokračuje smerom k hranici a mestu Veľká nad Veličkou.

Obnovu umožnila podpora cez cezhraničný projekt z Operačného programu Interreg V-A SK-CZ
. Celkové náklady na realizáciu boli vo výške približne 1,1 milióne eur, zhotoviteľom bola spoločnosť Eurovia SK. „Celkovo sme odfrézovali okolo 36.000 metrov štvorcových povrchu vozovky, lokálna výmena podložia prebehla na ploche 1660 metrov štvorcových. Na opravu povrchu vozovky sme použili 9700 ton asfaltových zmesí, počas výmeny podložia a čistenia priekop sme odviezli 5500 ton odpadu,“ informoval za zhotoviteľa Peter Tekeľ, riaditeľ závodu Bratislava. Na zrekonštruovanom úseku bolo osadených aj 356 metrov nových zvodidiel.

Podľa starostu obce Vrbovce Dušana Eliáša bude opravená cesta pre obyvateľov znamenať predovšetkým bezpečnejšie cestovanie. „Veľa našich občanov pravidelne cestuje za zamestnaním do okresného mesta Myjava. Je tam tiež nemocnica a ďalšie inštitúcie. Tešíme sa tiež, že sme takto spojení s Veľkou nad Veličkou alebo Javorníkom, mnohí naši ľudia majú zamestnávateľov aj na moravskej strane,“ uviedol.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu