Obec Drahovce získala milióny eur na vybudovanie kanalizácie


Dátum: 21.01.2021

Obrázok k aktualite Obec Drahovce získala milióny eur na vybudovanie kanalizácie
Obec Drahovce získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške 12,4 milióna eur na vybudovanie kanalizácie. Ministerstvo životného prostredia zmenilo svoje rozhodnutie spred piatich rokov a peniaze obci pri Piešťanoch schválilo. O pridelení peňazí informoval starosta Drahoviec Miroslav Ledecký. Obec podľa neho celú čiastku z operačného programu zameraného na kvalitu životného prostredia ani nevyčerpá, pretože kanalizácia bude výrazne lacnejšia.

Drahovce minulý rok zorganizovali verejné obstarávanie, z ktorého podľa Ledeckého vzišla cena približne 8,2 milióna eur. Predpokladaná hodnota zákazky bola pôvodne vyrátaná na 13 miliónov eur. „Výslednú cenu stlačilo dobre pripravené a zorganizované verejné obstarávanie. Pre obec je dôležité, že na povinnom spolufinancovaní ušetrí približne 250-tisíc eur,“ povedal Ledecký. Kedy začnú v Drahovciach stavať kanalizáciu, bude záležať podľa starostu od dĺžky kontroly verejného obstarávania. „To je záležitosť, ktorá u nás trvá neskutočne dlho, ale to neviem veľmi ovplyvniť. Samozrejme, je pre mňa prioritou začať s prácami čo najskôr,“ povedal Ledecký. Samotná výstavba by po začatí prác nemala trvať viac ako dva roky.

Obec Drahovce, ktorá má 2 600 obyvateľov a susedí s Piešťanmi, vybuduje na odvádzanie splaškových vôd gravitačnú stokovú sieť s viacerými čerpacími stanicami. Práve chýbajúcu kanalizáciu označoval Ledecký za najväčší problém obce v kampani pred komunálnymi voľbami. Zároveň však dodával, že taký veľký projekt môže vyriešiť len s pomocou peňazí z európskych fondov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu