Obce v susedstve Trnavy spojí nová cyklotrasa, na výstavbu získali eurofond


Dátum: 27.05.2022

Obrázok k aktualite Obce v susedstve Trnavy spojí nová cyklotrasa, na výstavbu získali eurofond
Obce Bohdanovce nad Trnavou a Špačince v okrese Trnava spojí cyklotrasa s asfaltovým povrchom a dĺžkou približne 6,2 kilometra. Združenie obcí mestskej oblasti Trnava (ZOMOT) hľadá vo verejnom obstarávaní zhotoviteľa stavebných prác, predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na takmer 1,2 milióna eur. V závere minulého roku získali obce z ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie na tieto účely nenávratný finančný príspevok z eurofondov.

Cyklistická cestička široká 2,5 metra povedie väčšinou okrajom polí, v katastri Špačiniec popri zelenom páse, ktorý tvorí funkciu vetrolamu. Na jednom mieste pretne cestu Trnava – Dolná Krupá. V budúcnosti sa ráta s pokračovaním cyklotrasy z Bohdanoviec nad Trnavou do obce Boleráz.

Obce v susedstve Trnavy sa myšlienkou cyklistického prepojenia zaoberali už od roku 2008. Odvtedy sa im podarilo vysporiadať pozemky, pripraviť projektovú dokumentáciu, získať stavebné povolenie aj nenávratný finančný príspevok. Na cyklotrasu Bohdanovce nad Trnavou – Špačince sa z časti Štrky napojí aj krajské mesto Trnava. Pôvodne bola Trnava súčasťou tohto projektu, pre problémy s vysporiadaním pozemkov si bude svoju časť cyklotrasy riešiť samostatne.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu