NSK sa zapojí do spolufinancovania cezhraničných projektov


Dátum: 20.12.2023

Obrázok k aktualite NSK sa zapojí do spolufinancovania cezhraničných projektov
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) sa zapojí do spolufinancovania Fondu malých projektov, ktoré sa budú realizovať v rámci Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Rába - Dunaj - Váh. Ako uviedol Úrad NSK, zoskupenie má v súčasnosti šesť členov. Na maďarskej strane sú to župy Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom a Pest, na Slovensku zasa Nitriansky, Trnavský a Bratislavský samosprávny kraj. "


V rámci cezhraničnej spolupráce sa toto európske zoskupenie zameriava predovšetkým na dopravnú infraštruktúru, energetické systémy, informačné technológie, strojársky priemysel, cestovný ruch, ale aj na vzdelávanie, kultúru, podporu podnikania a ďalšie oblasti," informoval NSK. Ako doplnil, významnú časť činnosti cezhraničného slovensko-maďarského zoskupenia predstavuje Fond malých projektov. "Celkový rozpočet pre jeho riadenie predstavuje sumu 1.139.018,58 eura.

Spolufinancovanie v päťpercentnej výške je v celkovej sume 56.950,93 eura a zabezpečuje ho šesť členov. To predstavuje sumu 9491,83 eura na jedného člena a ňou sa bude na spolufinancovaní projektov podieľať aj NSK," vysvetlil podpredseda NSK Tibor Csenger.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu