Nový urgentný príjem v levočskej nemocnici za takmer päť miliónov eur chcú otvoriť v máji


Dátum: 06.02.2021

Obrázok k aktualite Nový urgentný príjem v levočskej nemocnici za takmer päť miliónov eur chcú otvoriť v máji

Aj v tomto roku nemocnica v Levoči pokračuje v budovaní urgentného príjmu za takmer päť miliónov eur, ktorého súčasťou bude aj nové diagnostické centrum. Práce na stavbe nezastavila ani druhá vlna pandémie. Ide o najväčšiu investíciu nemocnice počas uplynulého roka. „Na financovaní projektu v celkovej hodnote 4 811 229,88 eur sa desiatimi percentami podieľa nemocnica. Ostatnú časť tvorí príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátny rozpočet Slovenskej republiky,“ ozrejmila pre agentúru SITA Martina Pavlíková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

S výstavbou urgentného príjmu začali v Levoči v roku 2019. Vlani sa podarilo dokončiť celú stavbu vrátane elektriny, vody, kúrenia, zastrešenia a osvetlenia vchodu, rovnako aj terénne úpravy blízkeho dvora. Nová budova má ekologickú strechu, nasadili na ňu zeleň, ktorá sa sama rozrastá a rozmnožuje, ide o 7 200 rastlín. Nemocnici má pomôcť znížiť náklady na vykurovanie a klimatizáciu. Podľa hovorkyne sa finalizujú ešte ďalšie práce. Urgentný príjem by mal byť hotový do mája tohto roka. Nemocnica dostane aj nový monitoring, lôžka, EKG, a defibrilátor, infúznu techniku, ale aj vybavenie operačných sál a sterilizátor.

Levočská nemocnica je od roku 2008 členom skupiny AGEL SK. Poskytuje zdravotnú starostlivosť pre celý región Spiš a širšie okolie. V súčasnosti má nemocnica 302 funkčných lôžok a poskytuje ústavnú zdravotnú starostlivosť na ôsmich lôžkových oddeleniach.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu