Nový portál pomôže obciam zorientovať sa vo výzvach v oblasti smart riešení


Dátum: 20.09.2018

Obrázok k aktualite Nový portál pomôže obciam zorientovať sa vo výzvach v oblasti smart riešení
K lepšej informovanosti o možnostiach miest a obcí zapojiť sa do jednotlivých výziev v oblasti smart riešení má prispieť nová webová platforma. O jej príprave informoval podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši včera na Medzinárodnej konferencii Municipálna V4: SMART agenda pre kvalitu a modernizáciu v Sielnici.

“Rozhodli sme sa, že urobíme webovú platformu, ktorá poskytne všetky nápady na zlepšovanie života v mestách a obciach. Teraz sú to smart alebo inteligentné riešenia, ale je to jednoducho všetko, čo zlepší a uľahčí život občanov v obci,” priblížil Raši s tým, že na jednom mieste tak nájdu všetko, čo sa pre dané mestá a obce poskytuje a nebudú musieť hľadať to, čo sa im hodí, cez 11 operačných programov a desiatky výziev.

Na stránke nájdu zároveň príklady dobrej praxe, teda konkrétne príklady inteligentných riešení niektorých slovenských či zahraničných miest. Zároveň aj formy financovania, teda informácie o tom, kto im vie pomôcť jednotlivé projekty kofinancovať, a podobne.

Do roku 2020 by mal byť spustený aj centrálny register výziev. Pôjde o webový portál, na ktorom budú zverejnené všetky výzvy všetkých programov a pre všetky oblasti života. Prínosom stránky má byť aktívne vyhľadávanie medzi výzvami prostredníctvom zadaných kritérií.

Zdroj: TASR, ÚPVII


Skočiť na hlavné menu