Novozámčania dostanú pred Vianocami zmodernizovaný most


Dátum: 13.12.2019

Obrázok k aktualite Novozámčania dostanú pred Vianocami zmodernizovaný most
Stavbári odovzdali do predčasného užívania most na ceste I/75 pri termálnom kúpalisku Štrand v Nových Zámkoch. Pri obnove  mosta sa zlepšil jeho celkový stavebnotechnický stav, vymenil sa kryt vozovky, izolácie, zábradlia ako aj mostné závery. Nové nátery vylepšia celkový pohľad na most, po ktorom jazdia vodiči smerom na Šahy a Levice.
nove zamky1
 „Pomocou fondov Európskej únie sme v posledných dvoch rokoch zmodernizovali viac ako 80 kilometrov ciest I. triedy, ďalšie desiatky sú vo výstavbe alebo sa pripravujú. Medzi nimi sú aj projekty modernizácie mostov, z ktorých mnoho je v takmer havarijnom stave. Rekonštrukcia tohto mosta je súčasťou väčšieho projektu opráv mostov v Nitrianskom kraji. Našim cieľom je, aby mosty boli stabilnejšie, bezpečné a slúžili ešte dlhé roky vodičom,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

Rekonštrukčné práce sa realizovali v rámci projetku Modernizácia a rekonštrukcia mostov I.triedy, II,fáza v Nitrianskom a Trnavskom kraji z finančných prostriedkov prostriedkov EÚ. Medzi ďalšie modernizované mosty z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra patrí napríklad Univerzitný most v Nitre, alebo mosty v Leviciach, či v Slatine. Cena opravy novozámockého mosta predstavuje približne 680 tisíc eur. Most bol odovzdaný do predčasného užívania, počas ktorého budú pokračovať práce v jeho spodnej časti, pod mostom.
 
Skočiť na hlavné menu