Novou digitálnou líderkou SR je Martina Slabejová


Dátum: 22.05.2018

Obrázok k aktualite Novou digitálnou líderkou SR je Martina Slabejová
Žezlo digitálneho lídra Slovenska (Digital Champion) od súčasného premiéra Petra Pellegriniho preberá Martina Slabejová, ktorá je generálnou riaditeľkou sekcie riadenia informatizácie na Úrade podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Oznámil to vicepremiér Richard Raši na Jarnej ITAPe.

Za digitálneho lídra menujú členské štáty EÚ predstaviteľa, ktorý v krajine reprezentuje rozvoj informačno-komunikačných technológií a technologických inovácií. Martina Slabejová môže počítať s plnou podporou podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho.

„Martina Slabejová sa vo svete informačných technológií pohybuje už veľmi dlho. Takmer dva roky je zodpovedná za riadenie informatizácie verejnej a štátnej správy na Slovensku a už sa dostavujú prvé výsledky. V novej pozícii má moju plnú podporu,“ povedal R. Raši.

Digitálnym lídrom Slovenska bol doteraz Rašiho predchodca na poste vicepremiéra pre investície a informatizáciu, súčasný predseda vlády SR Peter Pellegrini.

„Slovenským digitálnym lídrom som sa stal ešte ako štátny tajomník na ministerstve financií a pokračoval som ako minister školstva, predseda NR SR a aj ako vicepremiér pre investície a informatizáciu. Pri súčasných povinnostiach predsedu vlády však cítim, že by som sa jednoducho nemohol naplno venovať digitálnej agende. Odovzdávam tento titul Martine Slabejovej, ktorá o svojich kvalitách každodenne presviedča ako šéfka riadenia informatizácie,“ vyhlásil premiér Pellegrini.

Martina Slabejová za svoje priority v novej úlohe považuje najmä zjednodušenie IT služieb štátu pre občanov a podnikateľov. „Informatizácia verejnej správy a prechod Slovenska na digitálnu ekonomiku je môj denný chlieb, pričom svoju prácu sa snažím robiť najlepšie ako viem. Priniesť občanom lepšie elektronické služby štátu postavené na dobrých, kvalitných a bezpečných dátach je to, o čo sa spolu s kolegami na našom úrade, ale aj na ostatných rezortoch snažíme. Pozícia digitálneho lídra však predstavuje aj ďalší dôležitý rozmer, a tým je prezentácia našej krajiny v zahraničí a to, aby sme sa na mape Európy v oblasti digitalizácie posunuli na popredné miesta. Budem sa preto veľmi snažiť, aby som v tejto pozícii naplnila očakávania,“ vyhlásila M. Slabejová.

Nová digitálna líderka je odborníčka s rozsiahlou praxou. Na Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu prišla z manažérskej pozície v spoločnosti Microsoft. Podľa vlastných slov vymenila toto prestížne miesto za prácu pre štát preto, lebo sama chcela prispieť svojou prácou a expertízou k lepšej informatizácii verejnej správy. Namiesto kritizovania sa preto rozhodla zapojiť sa rovno do denno-denného procesu.


Skočiť na hlavné menu