Nové VIZA centrum v Štúrove poskytne priestor regionálnym producentom


Dátum: 09.11.2020

Obrázok k aktualite Nové VIZA centrum v Štúrove poskytne priestor regionálnym producentom
V Štúrove vznikne regionálne VIZA centrum, ktoré bude slúžiť ako informačné a propagačné centrum miestnych producentov a ich produktov. Centrum vznikne rekonštrukciou mestskej nehnuteľnosti na Hlavnej ulici a hotové by malo byť do konca budúceho roka.

Finančnú programu z Programu spolupráce Interreg V-A Slovensko – Maďarsko získalo mesto Štúrovo v spolupráci s európskym združením územnej spolupráce Ister-Granum. Výška podpory projektu pre mesto Štúrovo je 866.200 eur, informovala samospráva.

Novovytvorené VIZA centrum poskytne miestnym producentom príležitosť na prezentáciu a predaj svojich plodín a produktov. Súčasťou centra budú čiastočne zastrešená tržnica s dvadsiatkou predajných miest, vybavenie budovy a vonkajší mobiliár.

Sieť miestnych produktov v regióne začalo Ister-Granum rozvíjať už v roku 2012. Vytvorila sa databáza miestnych producentov, vydaných bolo viacero publikácií. Najnovší projekt podpory Programu spolupráce Slovensko - Maďarsko Interreg V-A realizuje zoskupenie v spolupráci s desiatimi partnermi. Cieľom projektových partnerov je zvýšiť počet zákazníkov kupujúcich miestne produkty a potraviny od poľnohospodárov z regiónu.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu