Nové Mesto nad Váhom: Radnica získala takmer 450.000 eur na manažment údajov mesta


Dátum: 02.05.2023

Obrázok k aktualite Nové Mesto nad Váhom: Radnica získala takmer 450.000 eur na manažment údajov mesta
Na zabezpečenie efektívneho manažmentu mestského úradu a koncepčného rozvoja mesta prostredníctvom dostatku kvalitatívnych a kvantitatívnych informácií získalo Nové Mesto nad Váhom z eurofondov takmer 450.000 eur. Výzvuy vyhlásilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020. Informovala o tom radnica na svojej webovej stránke.

Cieľom projektu Manažment údajov mesta Nové Mesto nad Váhom je podľa nej zlepšenie vnútorných procesov súvisiacich s manažmentom údajov, ktorými mesto disponuje.

"Aktuálne sú dátové zdroje mesta evidované manuálne, bez aplikovania systematického manažmentu údajov pre účely ďalšieho použitia a sekundárneho spracovania. Projekt pomôže k otvoreniu samosprávy navonok a zároveň umožní naplniť legislatívne požiadavky na publikačné minimum samosprávy mesta. Predpokladaný termín ukončenia je naplánovaný na koniec tohto roka," informuje mesto.

Ako dodala, projekt sa začal aktivitou s názvom Analýza a dizajn, v rámci ktorej sa pripravuje úvodná dokumentácia ku geografickému informačnému systému. Ďalšou z hlavných aktivít je geodetické mapovanie územia mesta. Výstupom bude 3D geografický informačný systém mesta a jeho prepojenie na integrovaný informačný systém, ako aj zvýšenie množstva a kvality odborne spravovaných a dostupných údajov.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu