Nová cyklotrasa v Nitre prepojí mestské časti Mlynárce, Diely a Klokočina


Dátum: 07.03.2023

Obrázok k aktualite Nová cyklotrasa v Nitre prepojí mestské časti Mlynárce, Diely a Klokočina
Nová vznikajúca cyklotrasa v Nitre prepojí mestské časti Mlynárce, Diely a Klokočinu. Magistrát v priebehu februára ukončil všetky vegetačné práce a aktuálne pripravuje celú trasu na jednotlivé konštrukčné vrstvy, informoval odbor dopravy na Mestskom úrade v Nitre. Práce majú byť ukončené najneskôr do októbra tohto roka.

Projekt v hodnote viac ako 1,268 milióna eur je financovaný z dotácie z Integrovaného regionálneho operačného programu, z ktorého samospráva financuje 95 percent nákladov. Mesto sa podieľa na výstavbe spolufinancovaním vo výške päť percent.


Mapa cyklotrasy Mlynarce-Diely-Klokocina

Cyklotrasa bude mať deväť úsekov. Začínať sa bude na Dubíkovej ulici v Mlynárciach. Ďalej bude pokračovať na trase Štúrova - Pražská - Kmeťova (Viničky) - Popradská - Murániho - Partizánska - Beethovenova - Bizetova. Končiť sa bude na križovatke Hviezdoslavova a Kmeťova na Klokočine.

Súčasťou cyklistického prepojenia bude nové železničné priecestie pre chodcov a cyklistov. Vznikne pri starom cintoríne. Obyvatelia môžu počítať aj s rozširovaním priechodov pre chodcov, ktoré budú bezbariérové, vrátane dlažby pre nevidiacich.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu