Nová Baňa zrevitalizuje vnútroblok na sídlisku Vstup za viac ako 400-tisíc eur


Dátum: 02.03.2022

Obrázok k aktualite Nová Baňa zrevitalizuje vnútroblok na sídlisku Vstup za viac ako 400-tisíc eur

V Novej Bani pripravilo mesto obnovu vnútrobloku na najväčšom sídlisku Vstup na ulici Nábrežnej s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene. Ako pre agentúru SITA uviedla projektová manažérka kancelárie primátora mesta Lenka Šubová, financovanie projektu s celkovými oprávnenými nákladmi v schválenej výške 406 177,80 eura sa uskutoční z nenávratného finančného príspevku z operačného programu IROP, ktorý pokryje 95 %. Zvyšných 5 % vo výške 20 308,89 eura bude financovať mesto, vrátane prípadných neoprávnených výdavkov.

„Cieľom je vytvorenie kvalitnej parkovej úpravy mestského typu s integráciou viacerých funkčných a tematických celkov, zvýšenie atraktívnosti nábrežnej promenády, kde celková plocha zrevitalizovaného vnútrobloku je 10 860 metrov štvorcových. Uvedené zmeny prostredníctvom revitalizácie vnútrobloku budú mať pozitívny vplyv na environmentálne aspekty lokality, podporia sa lokálne sociálne vzťahy, vytvoria sa možnosti pre aktívny oddych,“ popísala manažérka.

V rámci prác pribudne nová zeleň, spevnené plochy a chodníky budú vybudované z vodopriepustných materiálov, pribudne nový mobiliár, detské ihrisko a fitnes zostava, cyklistický mobiliár a vymenia aj doplnia tiež verejné osvetlenie.

„Stavebné práce sa začnú po uzatvorení zmluvy s víťazným uchádzačom verejného obstarávania, ktoré bude vyhlásené v týchto dňoch. Na jeseň 2022 mesto očakáva ukončenie revitalizácie vnútrobloku, aby mohol slúžiť k spokojnosti obyvateľov Novej Bane,“ uzavrela Šubová.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu