Nitra pokračuje v rekonštrukcii objektov pre kreatívne centrum    


Dátum: 06.12.2022

Obrázok k aktualite Nitra pokračuje v rekonštrukcii objektov pre kreatívne centrum    
Na Martinskom vrchu v Nitre pokračujú aj cez zimu stavebné práce na rekonštrukcii objektov, ktoré budú slúžiť novému kreatívnemu centru. V roku 2020 získalo mesto na jeho vybudovanie 15,5 milióna eur z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu.

Ukončenie kompletnej rekonštrukcie všetkých objektov je naplánované na koniec roka 2023. "Výsledkom stavebných prác a technologického zabezpečenia bude areál plný kreativity, kultúry a príjemnej atmosféry. Vyrastú tu remeselné dielne, hudobné skúšobne, viacúčelová sála, creative shop, čitáreň, moderný coworking aj mikropark," informovalo pred časom Kreatívne centrum Nitra.

Podľa radnice už v týchto dňoch stavebná firma realizuje prepojenie átria medzi jednotlivými budovami. "Súčasťou prác sú terénne úpravy a základy, podkladové betóny, hydroizolačné a tepelnoizolačné vrstvy, rozvody kanalizácie. Vykonáva sa aj očistenie a podrezanie muriva hydroizoláciou, domurovanie a príprava stavebných otvorov. Súčasťou prác sú aj vence zo železobetónu a nová strešná konštrukcia," uviedol mestský úrad. Ako pripomenul, súčasťou budovania kreatívneho centra je aj obnova objektu bývalého kina Palace.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu