NITRA : Mesto chce za európske peniaze zmodernizovať základné školy


Dátum: 05.02.2017

Obrázok k aktualite NITRA : Mesto chce za európske peniaze zmodernizovať základné školy
Nitrianska radnica plánuje investovať do modernizácie základných škôl. V rámci výzvy Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) chce získať zdroje na technické vybavenie jazykových tried, školských knižníc a rôznych druhov odborných učební.
      
O zriadenie špecializovaných tried so zameraním na chémiu, biológiu, dielne či na jazykové a počítačové učebne sa bude uchádzať celkovo 11 škôl. „Veríme, že projekt bude úspešný a prostriedky v celkovej výške jeden milión eur prispejú k skvalitneniu vyučovacieho procesu,“ skonštatoval mestský poslanec a predseda komisie školstva Miloslav Hatala.

Ako pripomenul, mesto plánuje získať z fondov Európskej únie zdroje aj na rozšírenie siete materských škôl (MŠ). „Pre neustávajúci dopyt po miestach v materských školách a aj v nadväznosti na potreby, ktoré si žiada nová investícia automobilky Jaguar Land Rover, sú podané dva nové projekty na rozšírenie kapacít v MŠ Na Hôrke a MŠ Dobšinského. K zvýšeniu štandardu v poskytovaní služieb v materských školách prispejú aj rekonštrukcie MŠ Štiavnickej a dostavby MŠ Okružnej. Ďalej sa pripravuje aj projekt celkovej rekonštrukcie MŠ Beethovenova,“ uviedol Hatala.

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“

Skočiť na hlavné menu