Nitra chce v mestskej časti Dražovce vybudovať nové komunitné centrum


Dátum: 28.11.2021

Obrázok k aktualite Nitra  chce v mestskej časti Dražovce vybudovať nové komunitné centrum
Nitrianska radnica chce v mestskej časti Dražovce vybudovať nové komunitné centrum. To bude poskytovať sociálne služby miestnym marginalizovaným rómskym komunitám.

Celkové náklady na vybudovanie centra sú vyše 483.000 eur. Mesto sa na nich bude podieľať päťpercentným spolufinancovaním v hodnote viac ako 24.000 eur. „Komunitné centrum bude poskytovať služby na podporu sociálneho začlenenia rómskeho obyvateľstva v meste.
Jeho úlohou bude tiež zmierňovanie a odstraňovanie individuálnych i celospoločenských rozdielov, ktoré vedú k ich sociálnemu vylúčeniu a zníženej kvalite života,“ informoval mestský úrad.

Nové komunitné centrum má sídliť v priestoroch Základnej školy Dražovce. Jeho súčasťou bude kancelária komunitných pracovníkov, šatňa i sklady materiálu a šatstva. Vybavené bude aj komunitnou miestnosťou, ktorá sa bude využívať na individuálne a skupinové poradenstvá, vzdelávacie aktivity a cvičenia. Centrum bude mať aj svoj kuchynský kút, ktorý sa bude využívať na praktické ukážky a cvičenia pri prípravy jedál pre dospelých a deti. „Bude sa tu nachádza aj práčka určená na údržbu bielizne a ukážku správneho postupu prania. K objektu budú prislúchať aj priľahlé vonkajšie priestory s ihriskom pre realizáciu voľnočasových aktivít,“ uviedol magistrát.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu