Nemocnice siete Agel získali z eurofondov na svoj rozvoj 50 miliónov eur


Dátum: 12.12.2019

Obrázok k aktualite Nemocnice siete Agel získali z eurofondov na svoj rozvoj 50 miliónov eur
Nemocnice siete Agel získali z eurofondov na svoj rozvoj 50 miliónov eur. V stredu o tom informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková s tým, že spoločnosť začala s rozvojovými projektami v siedmich nemocniciach. "Spoločnosť Agel SK má ambíciu využiť maximum z finančných zdrojov fondov EÚ, a to predovšetkým v regiónoch, kde pacientom poskytujeme zdravotnú starostlivosť v menších nemocniciach. Počas dvoch rokov v siedmich nemocniciach realizujeme stavebné zmeny, pribudne nové prístrojové vybavenie, zmení sa logistika a manažment pacienta," uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Agel SK Michal Pišoja.

Aktuálne sa projekty realizujú v nemocniciach v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. V troch z nich, a to Levoči, Zvolene a Leviciach sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj nové prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Najväčším poberateľom eurofondov je Nemocnica Komárno, kde sa začiatkom budúceho roku začne s výstavbou moderného urgentného príjmu a modernizáciou vybavenia za 9,2 milióna eur. Takmer 8,1 milióna eur prispeje EÚ na projekt výstavby a modernizáciu vybavenia v Košiciach-Šaci. Po 7,1 milióna eur pôjde na výstavbu a vybavenie urgentného príjmu v Leviciach a vo Zvolene, ich súčasťou bude aj vybudovanie nového diagnostického zázemia pre nemocnice vrátane najmodernejších RTG, USG prístrojov či CT pracoviska. V Krompachoch sa za 3,7 milióna eur zmodernizuje gynekologicko-pôrodnícke oddelenie vrátane nového RTG a CT prístroja.

V Kežmarku sa kvôli zníženiu energetickej náročnosti realizuje zateplenie budovy, vyše 3 milióny eur pohltí investícia do moderných prístrojov a informačno-komunikačných technológií nemocnice. Takmer 5 miliónov eur sa podarilo vybojovať Nemocnici Levoča. Tu sa ako v prvej začalo s budovaním nového urgentného príjmu už v októbri. Každá z uvedených nemocníc na svoj rozvojový projekt prispela 10 % finančnou účasťou, Kežmarok ako nezisková organizácia 5 %.​

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu