Nemocnica v Bánovciach kúpila z eurofondov nový výkonný sterilizátor


Dátum: 30.03.2023

Obrázok k aktualite Nemocnica v Bánovciach kúpila z eurofondov nový výkonný sterilizátor
Nemocnica Agel v Bánovciach nad Bebravou má nový prístroj na sterilizáciu nástrojov a materiálov na operačných sálach. Informoval o tom ekonomický námestník nemocnice Vladimír Záborský.

Sterilizátor je podľa neho určený pre sterilizáciu pevných, poréznych aj plastových materiálov. Vďaka svojej rýchlosti a výkonnosti zjednoduší prácu na operačných sálach, kde sú sterilizátory nevyhnutnou súčasťou vybavenia. Ich úlohou je zničiť všetky životaschopné mikroorganizmy, teda baktérie, vírusy, huby a spóry a zabezpečiť tak sterilitu zdravotníckych pomôcok a liečiv.

 "Prístroj v hodnote takmer 36.000 eur sa nám podarilo kúpiť vďaka eurofondovému projektu nemocnice s názvom Posilnenie materiálno-technických kapacít Nemocnice AGEL Bánovce v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19," informuje námestník.

Sterilizátor má dotykový ovládací panel, vďaka čomu je jeho obsluha prehľadná a jednoduchá. Systém uzatvárania a utesnenia je automatický a cyklus prebieha rýchlo, presne a účinne vďaka kontinuálnemu napúšťaniu pary a dvom procesorom.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu