Nemocnica Rožňava otvorila nový urgentný príjem za takmer 1,4 milióna eur


Dátum: 29.07.2021

Obrázok k aktualite  Nemocnica Rožňava otvorila nový urgentný príjem za takmer 1,4 milióna eur
Nemocnica Rožňava dnes otvorila nový urgentný príjem za takmer 1,4 milióna eur. Informovala o tom Jana Fedáková zo Sveta zdravia. Rekonštrukciu urgentného príjmu odštartovali začiatkom marca 2020 a pre pandémiu koronavírusu bola viac ako štyri mesiace pozastavená. Tento rok do začiatku leta nemocnica dovybavila urgent ešte potrebnými medicínskymi technológiami a mobiliárom. Po dnešnom otvorení bude urgent od budúceho týždňa už plne prístupný pacientom.

Na urgente vznikli nové vyšetrovne pre pacientov s internými, chirurgickými a neurologickými ochoreniami, ktoré kompletne vybavili medicínskymi prístrojmi. Pribudla resuscitačná miestnosť pre starostlivosť o pacientov v mimoriadne závažnom a život ohrozujúcom stave, tzv. crash room. Miestnosť je plne zariadená prístrojovým vybavením podobným tomu, aký obsahuje štandardná operačná sála vrátane operačného stola, operačnej lampy, monitorov vitálnych funkcií či rozvodov kyslíka a medicinálneho stlačeného vzduchu. Na urgente je navyše zdravotníckemu tímu k dispozícii i mobilný sonografický prístroj.

Zvýšili tiež počet expektačných lôžok, kde sú pacienti pod 24-hodinovým monitoringom. Aktuálne je tak na urgentnom príjme šesť expektačných lôžok a jeden izolačný box. Súčasťou urgentného príjmu bude aj čakáreň s recepciou. Poradie ošetrenia pacientov bude pritom založené na modernom triediacom systéme, tzv. triáži. Pacienti budú zaradení do piatich skupín podľa naliehavosti ich zdravotného stavu a najvážnejšie prípady bude nemocnica riešiť okamžite.

„Pred tromi rokmi sme naše vtedajšie ambulancie ústavnej pohotovostnej služby na jednotlivých oddeleniach nahradili urgentným príjmom. Reagovali sme tak na rozhodnutie rezortu zdravotníctva, ktoré našu nemocnicu zaradilo do pevnej siete všeobecných nemocníc s urgentným príjmom prvého typu. Fungovali sme však v značne provizórnych priestoroch. Dotácia z eurofondov nám umožnila uskutočniť komplexnú prestavbu priestorov a my sme tak mohli vytvoriť urgentný príjem na oveľa vyššej kvalitatívnej úrovni. To prispeje aj k zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, čomu sa veľmi tešíme,“ povedal riaditeľ nemocnice Rožňava Dušan Suchý.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu