NASES: Viac ako 200 škôl má opäť prístup k digitálnemu učivu


Dátum: 14.09.2020

Obrázok k aktualite NASES: Viac ako 200 škôl má opäť prístup k digitálnemu učivu
Viac ako 200 materských, základných a stredoškolských zariadení má opäť prístup k digitálnemu učivu. Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby intenzívne pracovala na odstránení neočakávaného výpadku dátovej siete, ktorý nastal v priebehu minulého týždňa.

Preťatie infraštruktúry robotníkmi pri výstavbe diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 spôsobilo dočasný výpadok dátovej siete, ktorá vybraným školským zariadeniam zvyšuje kvalitu výučby a poskytuje bohatý digitálny edukačný obsah v rámci projektu „Digitálne učivo na dosah“. Vzdelávací obsah je aktuálne dostupný na školách v piatich slovenských okresoch - Trnava, Bratislava, Spišská Nová Ves, Snina a Banská Bystrica.

Agentúra ihneď reagovala na situáciu

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby, ktorá službu prevádzkuje, na vzniknutú situáciu ihneď reagovala a vyvíjala úsilie v čo najkratšom čase chybu odstrániť. ,,Počas týchto dní sme pracovali na novom trasovaní služby, pričom práce prebiehali aj počas víkendu,” hovorí generálny riaditeľ NASES Pavel Karel. ,,Práce sú úspešne na konci a môžem s potešením skonštatovať, že dátová sieť je od pondelka, 14. Septembra opäť plne funkčná a školy ju môžu v neobmedzenom režime využívať,” uzavrel.

Skočiť na hlavné menu