NASES bude realizovať projekt rozvoja IT s podporou zdrojov Európskej únie za dva milióny eur


Dátum: 15.03.2022

Obrázok k aktualite NASES bude realizovať projekt rozvoja IT s podporou zdrojov Európskej únie za dva milióny eur

 Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) bude realizovať projekt rozvoja IT s podporou zdrojov Európskej únie v objeme približne 2 mil. eur. Ide o projekt Jednotná digitálna brána - služby národného elDAS uzla a Ústredného portálu verejnej správy (slovensko.sk). Agentúra už podpísala s ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku v uvedenej výške v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Vyplýva to z informácií zverejnených v centrálnom registri zmlúv.

Projekt je zameraný na prispôsobenie zdieľaných komponentov národného uzla pre potreby stotožňovania cezhraničných používateľov pri ich identifikácii a autentifikácii v súlade s európskym nariadením o jednotnej digitálnej bráne. Upravené budú tiež niektoré služby Ústredného portálu verejnej správy pre cezhraničných používateľov.

Pravidlá eIDAS podľa európskeho nariadenia z roku 2014 sú určené pre elektronickú identifikáciu, autentifikáciu, dôveryhodné služby, elektronické podpisy, pečate, časové pečiatky, dokumenty a doručovacie služby pre registrované zásielky, certifikačné služby pre autentifikáciu webových sídiel.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu