Na WiFi sa môžu ľudia pripojiť v ďalších desiatich lokalitách


Dátum: 22.07.2021

Obrázok k aktualite Na WiFi sa môžu ľudia pripojiť v ďalších desiatich lokalitách
Banská Bystrica rozširuje službu bezplatného pripojenia sa na internet pre obyvateľov a návštevníkov mesta na ďalších verejných priestranstvách. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Banská Bystrica Zdenka Marhefková.

 Ako dodala, bezplatný prístup na WiFi získala samospráva v rámci projektu Európskej komisie WiFi4EU. „Vďaka financiám vo výške 15.000 eur boli pokryté výdavky súvisiace s vybudovaním ďalších prístupových bodov,“ spomenula.


Podľa hovorkyne k využívaným hotspotom mesta Banská Bystrica pribudla WiFi sieť pod názvom WiFi4EU v parku pred mestským úradom pri fontáne, na Striebornom námestí i na Kapitulskej ulici. Možné je to tiež pri zmrzline pod Pamätníkom SNP, na Kyjevskom námestí, na Námestí Štefana Moysesa i v parčíku na Národnej ulici. Patria sem tiež Hušták - Štadlerovo nábrežie, park Múzea SNP i Námestie Slobody. Pre využitie bezplatného verejného internetu mesta je potrebné vybrať siete SmartBanskaBystrica alebo WiFi4EU.

Doteraz sa mohli záujemcovia so svojimi smartfónmi či tabletmi pripojiť na bezplatnú sieť SmartBanskaBystrica na Námestí SNP a aj v priestoroch radnice. Táto možnosť je aj v časti parku pred mestským úradom, v okolí korčuliarskej dráhy pod Pamätníkom SNP a na autobusovej stanici.

Iniciatíva WiFi4EU podporuje myšlienku bezplatného pripojenia WiFi pre obyvateľov vo verejných priestoroch, ako sú parky, námestia, verejné budovy, knižnice, zdravotnícke zariadenia či múzeá v regiónoch v celej Európe.


Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu