Na obnove kúpaliska v Hriňovej sa pracuje, postavené sú už všetky tri bazény


Dátum: 22.04.2020

Obrázok k aktualite Na obnove kúpaliska v Hriňovej  sa pracuje, postavené sú už všetky tri bazény
Na obnove kúpaliska v Hriňovej  sa pracuje, postavené sú už všetky tri bazény
Všetky tri bazény hriňovského kúpaliska, ktoré na mieste bývalého 50-metrového bazénu stavia spoločnosť Metrostav, sú už "nahrubo" postavené. Postavený je 25-metrový plavecký bazén, relaxačný aj detský bazén.
      "Na prestavbe kúpaliska sme práve ukončili betonáže všetkých konštrukčných častí bazénov," uviedol primátor Stanislav Horník.
      V ďalších týždňoch a mesiacoch bude nasledovať obsyp bazénov, osadenie vodomernej šachty, výstavba hygienického uzla, šatní a objektov bufetov, spevnené plochy a montáž technológie. Kapacita kúpaliska má byť 636 osôb. Súčasťou diela sú aj obslužné objekty a vodné atrakcie. Zmluvný termín odovzdania diela je do 20. februára 2021.
      Na financovanie prestavby kúpaliska mesto aktuálne využíva zdroje z rezervného fondu z ekonomicky úspešných rokov. "Aj pre to, že za posledné desaťročie neboli vyhlásené vhodné eurofondové výzvy na prefinancovanie jeho výstavby," pripomenul primátor.
      Celková hodnota stavby je podľa zmluvy o dielo 706.800 eur. "Časť nákladov na výstavbu prevádzkovej budovy, šatní, spŕch a stánkov občerstvenia chceme prefinancovať prostredníctvom výzvy miestnej akčnej skupiny zo zdrojov Programu rozvoja vidieka," doplnil Horník.
      Výstavba kúpaliska je dlhodobo jednou z hlavných požiadaviek obyvateľov mesta Hriňová.
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu