Na materskú školu na Spojnej ulici žiada Trnava eurofondy


Dátum: 24.08.2021

Obrázok k aktualite Na materskú školu na Spojnej ulici žiada Trnava eurofondy

Trnava sa uchádza o nenávratný finančný príspevok vo výške 850-tisíc eur na zvýšenie kapacít materských škôl z výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Predloženie žiadosti, ako aj spolufinancovanie projektu vo výške takmer 45-tisíc eur schválili dnes mestskí poslanci. Termín na predloženie žiadostí do prvého hodnotiaceho kola je 30. augusta, preto primátor Trnavy Peter Bročka zvolal mimoriadne rokovanie mestského zastupiteľstva.

Trnava nenávratný finančný príspevok použije na financovanie rekonštrukcie areálu bývalej Materskej školy na Spojnej ulici. Po rekonštrukcii vznikne v časti mesta Trnava – sever materská škola s piatimi triedami pre najmenej sto detí. K dispozícii má byť v septembri 2022. Rekonštrukcia bude stáť viac ako 1,6 milióna eur, Trnava má v tomto prípade už skončené verejné obstarávanie a vybranú stavebnú firmu. Okrem budov prejde obnovou aj celý areál, na pozemku pribudnú nové ihriská a zeleň.

Areál bývalej podnikovej materskej školy na Spojnej ulici kúpila Trnava pred tromi rokmi za 785-tisíéc eur od Slovenských elektrární. Od roku 1982 tu bola materská škôlka, neskôr Špeciálna základná škola internátna pre deti s rôznym zdravotným znevýhodnením. Po odsťahovaní tejto školy do inej časti mesta je areál už takmer päť rokov nevyužívaný.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu