Na Konferencii o budúcnosti Európy vystúpi predseda vlády SR E. Heger


Dátum: 24.08.2021

Obrázok k aktualite Na Konferencii o budúcnosti Európy vystúpi predseda vlády SR E. Heger
Tretie z hlavných podujatí roadshow ku Konferencii o budúcnosti Európy pod názvom V akej Európe chceš žiť Ty? sa uskutoční v stredu 25. augusta od 14.00 do 19.00 h na Hlavnej ulici v Košiciach. Pre návštevníkov sú pripravené sprievodné kultúrne a interaktívne podujatia, súťaže, hry a zaujímavé panelové diskusie.

Panelové diskusie sa budú konať od 16.00 h do 18.00 h. Na košickom pódiu vystúpi v prvom paneli predseda vlády SR Eduard Heger, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus, poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec, predsedníčka Výboru pre európske záležitosti NR SR Vladimíra Marcinková a slovenská občianska delegátka Konferencie o budúcnosti Európy Zuzana Hozlárová. V druhom paneli bude diskutovať štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Michal Kiča, poslanec Európskeho parlamentu Peter Pollák, viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová, vedúci Zastúpenia Európskej komisie Ladislav Miko a herec Marek Fašiang.

Sériu podujatí organizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Cieľom je priamo v regiónoch podporiť zapojenie slovenskej verejnosti do Konferencie o budúcnosti Európy a poskytnúť občanom možnosti vyjadriť svoj názor v panelových debatách, osobných rozhovoroch či prostredníctvom digitálnej platformy Sli.do, sociálnych sietí alebo pomocou webovej stránky future.europa.eu. Podujatia sa konajú počas posledného augustového týždňa v 25 slovenských mestách.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu