MV SR schválilo prvé dva projekty na zvládnutie pandémie COVID-19


Dátum: 25.08.2020

Obrázok k aktualite MV SR schválilo prvé dva projekty na zvládnutie pandémie COVID-19
Ministerstvo vnútra (MV) SR schválilo dva projekty na zvládnutie pandémie ochorenia COVID-19. Prvý projekt má hasičom zabezpečiť materiálno-technické vybavenie pre druhú vlnu COVID-19. Zámerom druhého je vytvorenie vlastného diagnostického setu na zistenie prítomnosti nového koronavírusu, ktorý bude pozostávať zo slovenských zdrojov a komponentov. TASR o tom informovala riaditeľka tlačového odboru MV SR Barbara Túrosová. Doplnila, že ďalšie projekty v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia sú v schvaľovacom konaní.
      Projekt MV SR sa zameriava na zlepšenie materiálno-technického vybavenia Hasičského a záchranného zboru SR v súvislosti s pandémiou. Rezort pripomína, že počas pandémie zabezpečoval zbor napríklad testovanie obyvateľstva, správu karanténnych zariadení, logistickú podporu pre ostatných partnerov či rozvoz zdravotníckeho materiálu. „To všetko hasiči v spolupráci s ďalšími bezpečnostnými zložkami a so zdravotníkmi museli vykonávať popri svojej štandardnej práci a zvládli to bravúrne,“ uviedol minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).
      Druhý projekt realizuje Ministerstvo zdravotníctva SR v partnerstve s Univerzitou Komenského v Bratislave. Ide o riadený manažment mimoriadnych udalostí súvisiacich s COVID-19. "Zámerom je vytvorenie vlastného diagnostického setu na zistenie prítomnosti koronavírusu, ktorý bude pozostávať zo slovenských zdrojov a komponentov," priblížila Túrosová.
      Všetky projekty sú podporené z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom operačného programu Kvalita životného prostredia, v ktorom je MV SR sprostredkovateľským orgánom.​
 
Zdroj : TASR

Skočiť na hlavné menu