Modernizáciou polikliniky vznikne v Detve Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti


Dátum: 11.10.2019

Obrázok k aktualite Modernizáciou polikliniky vznikne v Detve Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti
Rekonštrukciou a modernizáciou budovy Polikliniky Detva plánuje mesto vybudovať Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Ako agentúru SITA informovala vedúca oddelenia rozvoja na Mestskom úrade v Detve Anna Golianová, mesto získalo na projekt nenávratný finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške maximálne 779-tisíc eur, ktorý predstavuje 95 percent celkových oprávnených nákladov. Tieto sú vrátane spoluúčasti mesta 820-tisíc eur. Predpoklad začatia rekonštrukcie je koncom roka 2019, prípadne začiatkom budúceho roka. Projekt má byť ukončený do dvoch rokov.

Víťazným dodávateľom stavebných prác v budove polikliniky je podľa zverejnených informácií vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie spoločnosť DAG Slovakia, a. s. z Prešova, ktorá najnižšou cenou vyhrala nad ďalšími dvoma zúčastnenými firmami. Podľa zmluvy s mestom Detva majú byť stavebné práce zrealizované za 503 321,08 eura.

„V súčasnosti poskytované zdravotnícke služby v budove Polikliniky Detva budú rozšírené o služby röntgenového pracoviska a gynekologickej ambulancie,“ uviedla Golianová s tým, že vybudovaním CIZS zlepšia v meste dostupnosť zdravotnej starostlivosti aj pre hendikepované osoby, lebo súčasťou je aj vybudovanie bezbariérového prístupu na vstupnom schodisku. Projekt rekonštrukcie rieši tiež obnovu vnútorných priestorov budovy vrátane sociálnych zariadení, obnovy rozvodov vody, elektroinštalácie a kúrenia. „Súčasťou je zároveň aj nákup RTG prístrojov,“ informovala Golianová a dodala, že do ukončenia projektu majú povinnosť zabezpečiť kvalifikovaný personál pre novozriadené zdravotnícke služby.


Zdroj : SITA
Skočiť na hlavné menu