Mladý Európan 2016


Dátum: 25.05.2016

Obrázok k aktualite Mladý Európan 2016
Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlásili tento rok už jedenásty ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Súťaž je určená študentom druhých a tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.
„Súťaž Mladý Európan dáva študentom možnosť zmerať si svoje sily vo vedomostiach o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Zároveň sa veľa nového naučia napríklad o histórii, geografii, osobnostiach či najvýznamnejších pamätihodnostiach v EÚ. Verím, že aj vďaka Mladému Európanovi získajú mladí ľudia lepší prehľad o výhodách spoločnej Európy ako aj o možnostiach, ktoré im Európska únia prináša,” povedal v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.
Záštitu nad súťažou aj tento rok prevzal podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády Slovenskej republiky. 
Regionálne kolá Mladého Európana sa uskutočnili od 4. do 29. apríla 2016.
Prvé kolo regionálnych súťaží pozostávalo z vedomostného testu o Európskej únii. V druhom kole súťažiaci preukázali svoje jazykové zručnosti.
Do tretieho kola regionálnych súťaží postúpili tri najlepšie súťažiace družstvá, čakajú ich zaujímavé vedomostné otázky doplnené obrázkami. Víťazi regionálnych kôl postúpili do finálneho celonárodného kola.
Národné kolo súťaže Mladý Európan sa uskutoční dnes 25. mája v Tatrách. Na víťazov čakajú hodnotné ceny v podobe laptopov či tabletov a v neposlednom rade študijno-informačná cesta študentov do Bruselu.
 
 
Skočiť na hlavné menu