MIRRI: MINISTER RAŠI ZASTAVIL VYDÁVANIE PROPAGAČNÉHO ČASOPISU


Dátum: 02.11.2023

Obrázok k aktualite MIRRI: MINISTER RAŠI ZASTAVIL VYDÁVANIE PROPAGAČNÉHO ČASOPISU
Minister investícií, regionálneh o rozvoja a informatizácie Richard Raši dnes zastavil vydávanie časopisu Lepšie Slovensko, ktorý ministerstvo platilo z eurofondov.

„Už v minulosti sme kritizovali, že moji predchodcovia, najmä bývalá ministerka Veronika Remišová, tento časopis hrubo zneužila na svoju propagáciu pred voľbami. V prvom čísle, ktoré vyšlo vo februári, keď už bolo jasné, že idú predčasné voľby, mala štyri fotografie, v ďalších dvoch spolu päť,“ upozornil Raši.

Časopis išiel do takmer pol milióna domácností v krajských mestách. „Aj distribúcia tohto časopisu, ktorý mal pôvodne informovať o realizovaných a plánovaných eurofondových projektoch, bola zle nastavená. Napríklad, vôbec sa nedostal ľuďom, ktorí žijú v menších mestách alebo obciach v regiónoch. A eurofondy sú predsa na to, aby sa životná úroveň v regiónoch vyrovnala životnej úrovni vo veľkých mestách,“ upozornil Raši.  

Za 6 vydaní časopisu ministerstvo zaplatilo len za tlač a distribúciu spolu viac ako 350 000 eur s DPH. „Preto som dal pokyn, ak má ministerstvo propagovať eurofondy, nech to spraví tak, aby sa informácie dostali všetkým občanom,“ uzavrel Raši.
 
 
Skočiť na hlavné menu