Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvy na pomoc v boji s pandémiou


Dátum: 06.08.2020

Obrázok k aktualite Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvy na pomoc v boji s pandémiou
Ministerstvo školstva vyhlásilo dve výzvy na projekty v hodnote 80 miliónov eur, ktoré majú pomôcť v boji proti pandémii. Ako agentúru SITA informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR, výzvy vyhlásilo v stredu 5. augusta.
Na výzvu zaoberajúcou sa mobilizáciou a využitím potenciálu výskumných inštitúcií pri boji proti pandémii a znižovaní jej negatívnych následkov vyčlenil rezort 60 miliónov eur. Žiadosť môžu podať nielen vysoké školy a Slovenská akadémia vied, ale aj podnikatelia, neziskové a verejné výskumné organizácie. Ich projekty by mali byť zamerané najmä na prevenciu a ochranu pred infekciou spôsobenou koronavírusom, zdravotnícke či hygienické technológie, na diagnostiku a terapiu pacientov. Riešiť môžu aj diagnostiku, testovanie, terapiu, vakcíny, lieky, sledovacie a monitorovacie zariadenia na bezpečnosť pracovníkov v prvej línii alebo smart technológie.
Druhá výzva, na ktorú je vyčlenených 20 miliónov eur, podporuje zapojenie slovenských výskumných inštitúcií do medzinárodných výskumných projektov financovaných v rámci medzinárodných výskumných programov, grantov, fondov a grantových agentúr.
Obe výzvy sú financované z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII).
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu