Minister dopravy Arpád Érsek skontroloval práce na kysuckej diaľnici


Dátum: 23.09.2016

Obrázok k aktualite Minister dopravy Arpád Érsek skontroloval práce na kysuckej diaľnici
Svrčinovec (23. septembra 2016) – Dobudovanie diaľnice D3 bude patriť medzi priority ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpáda Érseka. Povedal to dnes na kontrolnom dni na stavbe diaľnice D3 Svrčinovec - Skalité. Dostavba tohto úseku, ktorý umožní prvé diaľničné spojenie s Poľskom, má mierne meškanie. Dnes si stav prác priamo na mieste overil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek. Dobudovanie celej diaľnice D3 významne odľahčí cesty na Kysuciach a Orave.

“Dobudovane tohto veľmi náročného úseku ako aj celej D3 považujem za jednu z priorít ministerstva dopravy. Je to dôležitá súčasť tranzitnej dopravy vzhľadom na strategické prepojenie Slovenska, Poľska a Českej republiky. Urobíme všetko preto, aby sa nám podarilo uviesť úsek do prevádzky v čo najkratšom čase. Trvám na prísľube dodávateľov, že tento diaľničný úsek bude hotový tak, aby po ňom autá jazdili už v lete budúceho roka,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.   

Diaľnica D3 Svrčinovec – Skalité je projekt realizovaný v polovičnom profile, v dĺžke cca 11 265 m. V plnom profile bude realizovaná kompletná križovatka Svrčinovec, vrátane predportálových úsekov tunela Svrčinovec a Poľana v celkovej dĺžke cca  1 017 m. Ide o stavebne veľmi náročný projekt financovaný z fondov EÚ, na ktorom bude 22 mostov a  2 tunely. Križovatka Svrčinovec sa má pripojiť na diaľničný úsek D3 Čadca Bukov – Svrčinovec, ktorý je momentálne v procese verejného obstarávania Národnej diaľničnej spoločnosti.

Zdroj: Tlačová správa MDVRR SR zo dňa 23.09.2016

Skočiť na hlavné menu