Michalovce: Mesto i región sa pripravujú na nové programové obdobie


Dátum: 15.06.2021

Obrázok k aktualite Michalovce: Mesto i región sa pripravujú na nové programové obdobie
Mesto Michalovce i región sa pripravujú na nové programové obdobie. Začali realizovať projekt, v rámci ktorého vzniknú nové pracovné pozície v oblasti regionálneho rozvoja, vytvoria sa aj pracovné tímy pre tvorbu strategických plánovacích dokumentov. TASR o tom informovala referentka odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu Marcela Andréová.

Ako uviedla, projekt Zefektívnenie verejnej správy regiónu posilnením kapacít bude mesto realizovať v spolupráci s ďalšími dvoma mestami v okrese, Strážskym a Veľkými Kapušanmi. Okresné mesto zároveň spolu s 11 priľahlými obcami vytvorilo územie udržateľného mestského rozvoja, s ktorými pripravuje jednotnú integrovanú územnú stratégiu, Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja (PHRSR) na roky 2021 až 2030. "Súčasťou nového PHRSR bude aj koncepcia smart city riešení," doplnila.

"V rámci projektu bude mesto riešiť aj územné lokality zo všetkých hľadísk bezpečnosti a vypracuje manuál bezpečných verejných priestranstiev," podotkla tiež Andréová s tým, že samospráva tak zjednotí prístup k tvorbe komunikácií vrátane cyklotrás a parkovacích miest, verejného osvetlenia, mobiliáru či kamerových systémov, a to najmä z pohľadu bezpečnosti. Výstupný dokument má slúžiť ako koncept pre tvorbu projektových dokumentácií revitalizácie a rekonštrukcie jednotlivých lokalít v meste.

Celkové oprávnené výdavky projektu podporeného z Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu sú vo výške takmer 417.000 eur.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu