Mestský úrad v Starom Smokovci čaká obnova za pol milióna eur


Dátum: 20.05.2022

Obrázok k aktualite Mestský úrad v Starom Smokovci čaká obnova za pol milióna eur

Mestský úrad vo Vysokých Tatrách dostane novú podobu za pol milióna eur. Ide o projekt zníženia energetickej náročnosti budovy, v rámci ktorého už mesto má vysúťaženého aj dodávateľa stavebných prác. Samospráva bude práce financovať z eurofondov v rámci výzvy zameranej na zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov z operačného programu Kvalita životného prostredia.

Dodávateľom stavebných prác bude bratislavská spoločnosť Bau Top, s. r. o., hodnota zákazky predstavuje viac ako 493-tisíc eur bez DPH. Ako pre agentúru SITA uviedol vedúci oddelenia majetku, investícií, regionálnej politiky a projektov Eugen Knotek, s prácami by sa malo začať hneď po procese súvisiacom s podpisom zmluvy o nenávratný finančný príspevok. Trvať by mali jeden rok.

Budova mestského úradu bola postavená pred rokom 1975. Predmetom stavebných úprav je podľa oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie zateplenie fasády dvojpodlažnej budovy, časti plochej strechy a strešnej konštrukcie. Vymieňať budú aj okná a dvere. Do projektu je zahrnutá výmena klampiarskych konštrukcií, nové vyhotovenia okapového chodníka či prekotvenie bleskozvodu. Na strechu budovy bude inštalovaný aj lokálny solárny fotovoltický napájací systém.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu