Mestské jasle v Mazorníkove postavia aj z eurofondov


Dátum: 24.01.2021

Obrázok k aktualite Mestské jasle v Mazorníkove postavia aj z eurofondov
Mesto Brezno podpísalo v polovici januára zmluvu s vysúťažený
m dodávateľom stavebných prác nových detských jaslí v mestskej časti Mazorníkovo. Ako vyplýva z údajov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, zo štyroch uchádzačov zvíťazila česká spoločnosť Metrostav a.s., ktorá jasle postaví za 539-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty. Táto suma je o 50-tisíc eur nižšia ako odhadovaná hodnota, s ktorou mesto išlo do verejného obstarávania.
 

Výstavbu jaslí začne dodávateľ realizovať podľa primátora mesta Tomáša Abela na jar. Nové detské zariadenie vo vlastníctve mesta vyrastie na najväčšom breznianskom sídlisku Mazorníkovo, kde podľa štatistických údajov žije približne tretina všetkých detí do troch rokov z Brezna. Projekt počíta s vybudovaním moderného bezbariérového objektu určeného na kompletnú celodennú starostlivosť pre maximálne 20 detí.
 
Ďalšie nové mestské jasle s rovnakou kapacitou plánuje mesto postaviť vedľa areálu Materskej školy Hradby, pričom na tento projekt aktuálne prebieha ešte verejné obstarávanie na dodávateľa stavby. Vybudovanie obidvoch zariadení samospráva financuje z eurofondov a sčasti aj z vlastných zdrojov.​
 
Zdroj: SITA
 
 
 
 
 

Skočiť na hlavné menu