Mesto Trnava žiada na svoje projekty 14 miliónov eur z eurofondov


Dátum: 07.11.2021

Obrázok k aktualite Mesto Trnava žiada na svoje projekty 14 miliónov eur z eurofondov

Mesto Trnava má na svoje investičné projekty podané žiadosti o nenávratné finančné príspevky z eurofondov v celkovej výške 14,3 milióna eur. Časť peňazí už podľa primátora Petra Bročku bola schválená, vysokú úspešnosť predpokladá aj pri ďalších žiadostiach. Trnava podľa neho ťaží z vysokej pripravenosti svojich projektov.

„Musíme byť pripravení a čakať na výzvy už so stavebným povolením,“ povedal na rokovaní mestského zastupiteľstva Bročka. Rovnakú stratégiu odporúča aj ďalším kolegom primátorom a starostom.

Bročka informoval, že aktuálne Trnava získala 2,5 milióna eur z eurofondov pre svoju druhú kompostáreň. V tomto prípade má radnica všetko nachystané na začiatok prác, vysúťažený je už aj zhotoviteľ. Zmluvu s ním primátor podpíše už v najbližších dňoch.

Peniaze z eurofondov plánuje použiť aj na obnovu areálu Základnej školy na Spartakovskej ulici, na obnovu susediaceho sídliskového priestoru Agátka, na rekonštrukciu lokality Zelený kríčok, lávky na Hornom rybníku v Kamennom mlyne, na obnovu Ružového parku, rekonštrukciu budovy materskej školy na Spojnej ulici a ďalšie projekty.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu