Mesto Trnava hľadá zhotoviteľa svojej druhej kompostárne


Dátum: 22.03.2021

Obrázok k aktualite Mesto Trnava hľadá zhotoviteľa svojej druhej kompostárne
Mesto Trnava hľadá dodávateľa stavebných prác a technológií pre svoju druhú kompostáreň. Súčasťou verejného obstarávania je aj dodanie 500 kusov stodvadsaťlitrových nádob na bioodpad. Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na 2,9 milióna eur, Trnava ráta s financovaním z eurofondov. Zákazka je rozdelená na tri časti, ponuku je možné podávať zvlášť na stavebné práce, na strojové vybavenie a na nádoby na bioodpad.

Súčasťou stavebných prác je okrem kompostovacích boxov a spevnených plôch na dozrievanie kompostu aj výstavba haly na skladovanie techniky a hotového certifikovaného kompostu. Kompostáreň bude vybavená drvičom biologicky rozložiteľného odpadu, dvojrotorovým drvičom kuchynského odpadu, zmiešavačom a ďalšími strojmi.

Nová kompostáreň bude umiestnená pri skládke odpadov na Zavarskej ceste. V prípade Trnavy pôjde o druhú kompostáreň na zhodnocovanie biologicky rozložiteľných odpadov. Prvá slúži už viac ako dvadsať rokov, končia v nej konáre stromov a kríkov, lístie, pokosená tráva z verejných priestranstiev aj zo súkromných pozemkov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu