Mesto Senica investuje do revitalizácie vnútrobloku viac ako 710.000 eur


Dátum: 13.02.2018

Obrázok k aktualite Mesto Senica investuje do revitalizácie vnútrobloku viac ako 710.000 eur
Mesto Senica získalo nenávratný finančný príspevok na revitalizáciu vnútrobloku na ulici S. Jurkoviča na sídlisku Sotina. Uspelo so žiadosťou v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu s dôrazom na životné prostredie.

Hlavným cieľom projektu je komplexná revitalizácia najstaršieho vnútrobloku na sídlisku Sotina s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene. Celkové oprávnené výdavky projektu sú vo výške 710.445,28 eura, z toho nenávratné výdavky predstavujú 674.923,02 eura. Rozdiel spolufinancuje mesto Senica. "S realizáciou projektu sa začne tento rok po podpísaní zmluvy o nenávratný finančný príspevok," uviedla hovorkyňa mesta Viera Barošková.

 Bytové domy, v ktorých žije približne 1300 obyvateľov, boli postavené a skolaudované v rokoch 1982 a 1983, odvtedy obyvatelia využívajú plochy vnútrobloku aj na športovo-rekreačné vyžitie. Nachádzajú sa tu dve asfaltové ihriská určené na športovanie, detské ihriská, chodníky a mestský mobiliár. "Celá plocha vnútrobloku je v súčasnosti v pôvodnom stave, čomu zodpovedá aj technický stav. Zo získaných peňazí sa podarí zlepšiť stav celého vnútrobloku naraz," povedal vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu (MsÚ) v Senici Ivan Šteffek.

 Realizáciou projektu bude komplexne zregenerovaná celá plocha verejného priestranstva - 10.256,85 m2. "Ide o výnimočný projekt, ktorý v meste zatiaľ nebol v takom rozsahu realizovaný. Zahŕňa výmenu starých detských ihrísk za nové kvalitné certifikované zostavy, celkovú výmenu mestského mobiliára, nové chodníky zo zámkovej dlažby, revitalizáciu zelene," doplnil projektový manažér MsÚ Ľuboš Hazucha.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu