Mesto Myjava získalo NFP na zníženie energetickej náročnosti budovy MsÚ


Dátum: 19.02.2018

Obrázok k aktualite Mesto Myjava získalo NFP na zníženie energetickej náročnosti budovy MsÚ
Mesto Myjava získalo nenávratný finančný prostriedok (NFP) na zníženie energetickej náročnosti budovy mestského úradu (MsÚ), informoval hovorca mesta Marek Hrin. Ministerstvo životného prostredia SR poskytlo v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia NFP vo výške 711.136,48 eura, spoluúčasť mesta na financovaní predstavuje 37.428,24 eura.

 Cieľom projektu je zníženie energetickej náročnosti budovy mestského úradu realizáciou optimálnej kombinácie opatrení vyplývajúcich z energetického auditu. Rekonštrukcia je zameraná na zlepšenie tepelnej ochrany objektu budovy MsÚ a na jej celkovú energetickú úsporu. "Zlepšia sa tepelno-technické vlastnosti obalových konštrukcií, zateplí sa obvodový plášť, stropy pivničných priestorov a podlahy podkrovia," uviedol Hrin.

Budova prejde kompletnou výmenou okien a dverí v obvodových konštrukciách, elektroinštalácie, zdrojov osvetlenia, rekonštruovať sa bude vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody, vzduchotechnika."Realizáciou projektu sa dosiahne aj bezbariérovosť objektu, a to vďaka novému výťahu," doplnil hovorca.
 
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu