Mesto Michalovce si robí energetický audit budov


Dátum: 12.07.2021

Obrázok k aktualite Mesto Michalovce si robí energetický audit budov
Mesto Michalovce si necháva vypracovať energetický audit desiatich mestských budov slúžiacich na verejné účely. Bude slúžiť ako podklad pre prípravu projektovej dokumentácie k rekonštrukciám jednotlivých objektov. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu Iveta Palečková.

"Všetky tieto budovy boli postavené pred niekoľkými desaťročiami a vyžadujú celkovú rekonštrukciu a zlepšenie hospodárnosti pri prevádzke a údržbe," uviedla s tým, že energetický audit, ktorý je nutnou podmienkou pre využitie garantovanej energetickej služby, podstúpia obe budovy mestského úradu, budova starého súdu, domu služieb, základnej umeleckej školy, Zlatého bažanta, Zlatého býka, mestského kultúrneho strediska, Strediska služieb škole a SOU stavebného, kde aktuálne sídli mestská spoločnosť Služby mesta Michalovce.

Audit bude samospráva realizovať v rámci projektu Podpora energetickej efektívnosti budov v meste Michalovce v Operačnom programe Kvalita životného prostredia. Na projekt mesto získalo nenávratné finančné prostriedky z eurofondov vo výške viac ako 51.200 eur, spolufinancovanie samosprávou predstavuje päť percent.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu